Servis kávovarů

Servis pro domácnost a gastronomii

Prodej kávy a kávovarů Káva do kanceláře Prodej kávy a kávovarů Servis kávovarů

DeLonghi – model ESAM

Co znamená ESAM v DeLonghi?

Modely ESAM jsou také seskupeny pod názvem Magnifica. Kávovar DeLonghi – ESAM  je zkratka, která definuje spařovací skupinu kávovaru.

Stručný popis modelové řady.

Modelová řada ESAM má v DeLonghi dlouhou tradici. Plně automatický kávovar je k dispozici v mnoha verzích a v různých modifikacích. Nejnovějšími modely ESAM jsou ESAM 3000.B a ESAM 04.110.S. . Tyto modely definuje označení Magnifica. Zvláštností na DeLonghi ESAM je spařovací skupina. Tato řada je vybavena jednou z nejmenších spařovacích skupin na světě a zajišťuje tak optimální teplotu při přípravě kávy. Varnou  spařovací skupinu modelů DeLonghi ESAM  lze snadno vyjmout a vyčistit. Je tak zaručena vysoká kvalita připravovaných produktů a snižují se tak servisní zásahy.

Popis nastavení kávovaru.

Při přípravě kávy u těchto modelů lze použít zrnkovou kávu ale také kávu mletou. U mleté kávy je však požadována správná hrubost mletí. Množství kávy a vody lze regulovat individuálně. Standardní možnost nastavení modelů ESAM zahrnuje regulaci teploty, systém předvaření, výškově nastavitelné rameno výdeje kávy a funkci automatického vypnutí. K vylepšení došlo u mlýnku a to 14 stupňovou kónickou sadou mlecích kamenů. Hrubost mletí lze také nastavit  individuálně.

Obecné parametry modelové řady ESAM.

DeLonghi ESAM 03.120

Tlak čerpadla ESAM 03.120 je 15 bar. Nádržka na vodu o obsahu 1,8 litru. Zásobník na zrnkovou kávu pojme  250 gramů. Množství umleté kávy, kterou lze nastavit na jeden  šálek je  7 až 11 gramů.  Nádoba na kávovou sedlinu pojme přibližně 14 dávek kávové sedliny. Parní tryska se používá jak na výdej  horké vody, tak na  napěnění mléka. Kávové speciality lze podle potřeby naprogramovat na vlastní množství mléka, vody a síly kávy.

Příprava kávy.

Na přípravu výborné kávy doporučuji  vzhledem k technickým parametrům přístroje a nekonečného testování při servisní činnosti na kávovarech  obecně, doporučuji středně praženou až tmavě praženou zrnkovou kávu.  Nejlépe řádně vyváženou směs. Tedy tak jak je v Itálii zvykem směs robusty a arabiky ideálně v poměru 20% robusty 80% arabiky. Z našeho portfolia káv  doporučuji kávu Campo Eccelsa, Campo Selezione , Camardo Imperial, Camardo Miscela Bar. Zakoupit kávu je možné na našem E-shopu  www.zrnko-kavy.cz Pokud bude z vaší strany zájem je možné mne kontaktovat rád vám zodpovím doplňující informace.