Servis kávovarů

Servis pro domácnost a gastronomii

Prodej kávy a kávovarů Káva do kanceláře Prodej kávy a kávovarů Servis kávovarů

Nákup pákového espresso kávovaru.

Průvodce nákupem  pákového ESPRESSO KÁVOVARU.

Pokud se rozhodnete k nákupu pákového espresso kávovaru, nabízíme vám stručného průvodce.

 

Espresso kávovar je jednou ze  základní výbavy většiny moderních gastronomických provozů. Nemělo by tedy být překvapením, že jeho výběr pro je důležitým krokem jak pro začínající tak  i zkušené provozovatele.  Espresso kávovary mají dnes tolik možností a funkcí, které byste měli zvážit a porovnat. Tato příručka napsána, aby vám pomohla objasnit některé dohady během vašeho rozhodování.  Rozebíráme zde některé důležité faktory, které je třeba vzít v úvahu a příštím článku vám  představíme širokou škálu komerčních strojů a doufáme, že vás  článek zaujme a  pokud se rozhodnete k nákupu pákového espresso kávovaru vyvolá ve vás pocit, že právě váš nákup byla ta nejlepší volba. V případě doplňujících dotazů mne kontaktujte na  www.servis-kost.eu rád vám  odpovím.

Faktory, které je třeba vzít v úvahu.

Výkon – kapacita Espresso kávovaru.

 

Prvním faktorem, který budete muset zvážit, je jaká celková kapacita – počet míst vašeho provozu bude.  V rámci nabídek často uslyšíte  právě o kapacitě – výkonu počtu uvařených káv za hodinu, rychlost za jak dlouho kávovar kávu uvaří 🙂 . Jaký typ podniku budete provozovat,  jestli jste prostor kde je káva druhořadá, jako  třeba knihkupectví nebo restaurace ? Jestli se jedná o studijní místo pro studenty a zda očekáváte plnou obsazenost…  a nebo jestli váš provoz bude zaměřen hlavně na kávu.  Každý podnik určitě potřebuje různé espresso kávovary o různých  výrobních kapacitách zařízení. Vhodné kávovary pro všechny druhy provozů naleznete na www.obchod-kavovary.cz  s výběrem vám rádi pomůžeme.

Volba kapacity Espresso kávovaru.

Chcete-li začít hodnotit kapacitu různých espresso kávovarů, můžete porovnávat vlastnosti, jako je velikost parního kotle a výkon topného článku kotle. Tato čísla však ne vždy poskytnou definitivní pohled na výkon stroje, ale můžete obvykle předpokládat, že větší parní kotel má nakonec větší parní kapacitu než menší parní kotel a že méně wattů / litr topného tělesa bude vyžadovat delší dobu nebo více cyklů pro dohřátí při provozu. Průměrné kavárně, která počítá s přípravou  30–50 nápojů espressa za hodinu, by vyhovoval  kotlem o objemu 7–10 litrů.  Je však na místě počítat nárazově s  výším počtem vyrobených káv a je tedy rozhodně rozumné uvažovat o espresso kávovaru s větší velikostí kotle.

Většina specializovaných komerčních espresso kávovarů je k dispozici s možností napájení 230 V  a 400 V.  V zemích s jinou napěťovou soustavou jsou kávovary  vybaveny na požadavky sítě.

Při určování celkové výstupní kapacity espresso kávovaru  určjuje elektrický příkon a obsah vody v kotli.  Tyto dva parametry jsou nejdůležitější právě při výběru vhodného espresso kávovaru. Pro většinu  kaváren je dostačující  dvouskupinový espresso kávovar s napájením 230 V,  Pokud však očekáváte přípravu více než  50 espresso a mléčných nápojů za hodinu , měli byste zvolit třískupinový kávovar s větším kotlem a výkonnějším topným článkem  to je správná volba.

Certifikace.

Zákony o bezpečnosti potravin a bezpečností spojenou s užíváním a provozováním, jsou na celém světě odlišné.  Espresso kávovar, pro který se rozhodnete musí být certifikován. Komerční kávovary na espresso budou mít různé certifikace, ale vždy je dobré zkontrolovat, které certifikace jsou ve vaší lokalitě vyžadovány, a ujistit se, že kávovar, který zvažujete, splňuje tyto potřeby.

Typ kotle.

Kotel zabudovaný ve vašem kávovaru na espresso určuje, jak se voda espresso kávovaru ohřívá, uchovává a používá pro různé části kávovaru. Komerční espresso kávovary téměř vždy spadají do jedné ze dvou kategorií – kávovary pracující s výměnou  tepla – kotel a výměník  nebo stroje se dvěma / více kotli.

Kávovary  výměníky tepla používají k vaření kávy jediný kotel na výrobu páry i horké vody. Káva se připravuje vodou, která proteče výměníkem.  Kotel se tak udržuje na vysoké teplotě (nad bodem varu), aby se v kotli vytvořila stlačená pára; mezitím je přes výměník kotle  ohřívána  čerstvá voda na přípravu kávy.

Stroje se dvěma nebo více kotli používají různé kotle pro různé účely – jeden pro výrobu páry, jeden nebo více pro ohřev vody na přípravu kávy. To umožňuje přesnější kontrolu nad vaší nastavenou teplotou spařování a také znamená vyšší teplotní konzistenci mezi jednotlivými dávkami ve srovnání se zařízením na výměnu tepla. I když jsou tyto stroje obvykle vyhledávány pro svou velkoobjemovou kapacitu a přesnost extrakce, jsou také cenově nákladnější.

V případě jakýchkoliv dotazů mne kontaktujte rád vám na vše odpovím.

S pozdravem

Ewald Kost